3 zaručené tipy na dárky na poslední chvíli

Pro 22, 2015 | Rodina, Životní styl

Patříte k těm, kteří shánějí vánoční dárky doslova na poslední chvíli? Pak je vám následující scénář určitě dobře známý: na Štědrý den ráno zmateně pobíháte po městě a zběsile se snažíte najít obchody, které vás zachrání nelidskou otevírací dobou. Možná ale můžou být letošní Vánoce jiné. Máme pro vás několik nápadů, jak sehnat dárky na poslední chvíli bez stresu a z domova.

Dárkové poukázky

Nejjednodušší řešení je zasednout ráno k počítači a najít si e-shopy – s módou, zájezdy, knihami…prostě cokoli. Spousta z nich dnes nabízí dárkové poukazy v určité finanční hodnotě, které předáte obdarovanému a on už si za ně může cokoli v tomto obchodě koupit. Dárek zaplatíte on-line platební kartou a během pár vteřin máte dárek v mailu. Stačí ho jen vytisknout a napsat věnování, když budete mít chuť. Podobně to ale můžete vyřešit i ve většině kamenných obchodů, výhodou je, že takto zakoupené poukázky jsou hezčí, například na speciálním dárkovém papíru apod.

Knihkupectví jako záchrana

Ačkoli to tak nemusí vypadat, knihkupectví vás může opravdu zachránit. Že vaše maminka nečte knihy? Nevadí. Co jí koupit hezký nástěnný kalendář, nebo praktický diář? Knihkupectví jsou zkrátka obchůdky, které umí překvapit. Často tu najdete také spoustu vtipných vychytávek, které byste tu ani nečekali. A pokud jsou vaši příbuzní či kamarádi milovníci knih, pak máte výběr dárku o to jednodušší.

Elektronické knihy

Další forma rychlodárku. Pokud má váš blízký čtečku, jednoduše navštivte jeden z několika e-shopů, který prodává elektronické knihy (v dnešní době je už ale můžete zakoupit také na některých webových stránkách běžných knihkupectví), nějakou vyberte, zaplaťte kartou a je hotovo. Knihu pak můžete darovat na flash disku, nebo třeba nechejte pod stromečkem vzkaz „Dnes i Ježíšek posílá dárky e-mailem“ a budete zaručeně za největším vtipálkem letošních Vánoc.