Zářivé teplo domova

Pro 16, 2015 | Bydlení, Životní styl

Stále více lidí upouští od elektrického vytápění či topení plynem a vrací se buď ke krbu nebo k dotápění kamny. Krbová kamna prohřejí promrzlé zdi a navodí domáckou atmosféru jako z pohádky nebo vyprávění babiček.

Je jedno, jestli už krb máte nebo jen uvažujete o jeho pořízení. V obou případech vás bude zajímat, čím topit. S ohledem na životní prostředí vás snad nenapadne pálit odpadky. Jenže, co do kamen přikládat, aby otop splňoval vysoké parametry na výhřevnost a zároveň byl ekologický?

Kvalitu oceníte hlavně v noci

Přes den použijte dřevo či brikety, které vám vyhovují. Při běžném provozu domácnosti se kolem krbu budete pohybovat a podle potřeby tedy můžete přikládat.

V noci je situace horší. Nikdy se nikomu nechce vstávat v pravidelných intervalech, aby „přihodil polínko“. Pro nerušené sny existují speciální noční brikety, které se od briket klasických odlišují především dlouhou dobou hoření. Kůrové brikety vydrží hořet a žhnout osm až deset hodin a hodí se do jakýchkoliv krbů a kamen – není potřeba dokupovat speciální spalovací jednotky.

Ohleduplné k životnímu prostředí

Kromě blahodárného účinku na spánkový cyklus jsou noční brikety vhodným ekologickým palivem. Patří mezi obnovitelné zdroje energie, takže při jejich používání nijak nezamořujete okolí. Ocení je tedy i ryzí osobnosti se silně vyvinutým smyslem pro přírodu a ekologii. Velkou výhodou je i to, že si noční brikety můžete v klidu nakoupit do zásoby. Na suchém místě se totiž dají skladovat i několik let, aniž by se to na kvalitě jakkoliv projevilo.

Teplo za každé situace

Hlavně v mrazech bývá problém, že krb nebo kamna nevytopí dům podle potřeby. Noční brikety jsou vyrobeny tak, aby i při své malé velikosti dokázaly teplo nakumulovat a uvolňovat přesně, jak je potřeba. Usínat tedy budete v komfortním prostředí a vstávat stejně tak.