Jak se v kanceláři vypořádat s letními vedry? Zkuste zmrzlinu nebo vějíř

Zář 1, 2016 | Životní styl

 

Léto milujeme snad všichni. Tedy alespoň do doby, než přijdou čtyřicetistupňová vedra a vy se musíte potit v kanceláři bez klimatizace. Navíc, když je série horkých dnů jako letos a interiéry jsou jak privátní sauna. Jak přežít práci v přehřáté kanceláři? Máme pro vás několik tipů, díky kterým budou vaše pracovní dny za parného počasí o něco příjemnější.

1. Osvěžující domácí limonády

Zapomeňte na přeslazené kupované nápoje a připravte si třeba přímo v práci osvěžující limonádu. O tom, jaké domácí limonády jsou podle nás nejlepší, jsme psali nedavno.

2. Vhodné oblečení

Pokud nemáte ve firmě stanovený dresscode, máte vyhráno. Jestliže musíte chodit i v hodkém počasí ve formálním oblečení, měli byste pečlivě vybírat alespoň materiál. Ideální volbou je oblečení lněné, stejně tak se budete během horkých dnů lépe cítit v hedvábné košili, než v bavlněné. Ženy pak mohou sáhnout také po klasickém vějíři, který perfektně ochladí a také skvěle podtrhne váš styl.

3. Lehká strava

Zapomeňte protentokrát na smažený oběd a vyměňte hranolky a řízky za lehký zeleninový salát. Uvidíte, že se vám pak bude pracovat o poznání lehčeji.

4. Větrák

V obchodě ho pořídíte za pár korun, službu ale udělá velkou. Pokud v kanceláři nemáte místo nazbyt, pořiďte si mini USB větráček, který jednoduše zapojíte do počítače a osobního větracího sluhu máte přímo pod nosem.

5. Pracujte od časného rána

Že během velkých veder jen těžko zamhouříte oči? Využijte toho a ráno vstaňte třeba i o dvě hodiny dříve než obvykle a vyrazte do práce. Uvidíte, že vám práce dopoledne půjde mnohem rychleji od ruky. Zbytek dne pak můžete využít odpočinkem a sbíráním sil.

6. Udělejte si zmrzlinovou radost

Navrhněte kolegům, že si hromadně koupíte velkou zásobu zmrzliny, kterou jen strčíte do mrazáku a kdykoli budete mít chuť, dopřejete si zmrzlinové osvěžení.