Trápí vás malá koupelna? Tyto triky ji opticky zvětší!

Čvn 21, 2018 | Bydlení, Radíme

Koupelna pro mnoho z nás představuje více, než prostor, kde se vykonává nejnutnější hygiena. Jde o multifunkční místo, které je centrem relaxace a odpočinku. Ne každý má však k dispozici x metrů čtverečních, ze kterých by si mohl vytvořit soukromé wellness centrum. Pokud i vás trápí malá koupelna, nezoufejte a přečtěte si těchto pár rad. Budete překvapeni, co málo stačí udělat, aby se i vaše koupelna změnila k nepoznání.

Základem je světlo

Nevíte, čím byste začali? Pak tedy rozhodně osvětlením. Máte v koupelně jen malé okénko, které nepropouští tolik světla, kolik by bylo potřeba? Nevadí, pořiďte dostatek zářivek, které prostor rozsvítí. Použít můžete i více zdrojů. Velmi moderní jsou osvětlená zrcadla, umyvadla nebo vany. Ačkoliv je tento typ osvětlení designéry označován spíše za bytový doplněk, má i svou praktickou funkci. Obecně je v současných interiérech oblíbeno používat LED pásky a i v moderní koupelně si najdou své místo.

Obklady velkých rozměrů

Pokud se do předělávání své koupelny pustíte „od podlahy“, rozhodně zvažte pořízení nových, velkých obkladů. Samozřejmě nemáme na mysli několika metrové obklady, které se v dnešní době též běžně užívají. Ale obdélníkové obklady větších rozměrů koupelnu prodlouží, která tak nabude prostornějšího dojmu. Pečlivě zvažte i barvu, pro kterou se rozhodnete. Moderní jsou světlé a přírodní odstíny, které též dopomohou optickému zvětšení.

Vhodně zvolené vybavení

Na trhu se setkáte s velkým množstvím prodejců specializujících se na prodej koupelnového vybavení. V jejich nabídkách nalezneme i speciálně upravenou sanitu vhodnou do menších koupelen. Proto vybírejte z těch kousků. Velká vana je jistě skvělá a dvojumyvadlo praktické, ale musí tomu odpovídat i prostor, který hodláte vybavovat.

Nezapomeňte na zrcadlo

Zrcadla představují součást snad každé koupelny. Věděli jste ale, že se též podílejí na optickém zvětšení místnosti? Vsaďte tedy na zrcadla větších rozměrů, ale i nábytek, jehož součástí jsou zrcadlové prvky. Budete mile překvapeni výsledkem.