Jak a proč v sobě probudit chuť na sex?

Úno 27, 2019 | Radíme, Životní styl

Sex do vztahu neodmyslitelně patří a hraje v něm významnou roli, ať chcete nebo ne. Patříte-li k ženám, které sex nepotřebují tak často, jako jejich drahá polovička, možná si pokládáte následující otázku: „Kde se v mém muži pořád bere ta chuť na sex a proč mě se jí nedostává?”. Ve hře může být více faktorů, ale vaši situaci zlepšit lze.

Neoslovujte jej sexuální maniak (ani nijak podobně) a zvažte svůj odmítavý postoj

Nemáte chuť na sex tak často, jako vaše drahá polovička? To je v pořádku, je ale potřeba s tím nějak naložit. Co rozhodně nedělat? Neshazovat partnerovu chuť k sexu. Ta je totiž také v pořádku. Každý člověk má jiný temperament a jiné chutě. Zatímco někomu vyhovuje sex jednou týdně, jiný by si ho dal každý den. Je potřeba dostát kompromisu.

Některé ženy však situaci zbytečně vyhrotí. Začnou partnera častovat slovy jako úchylák, sexuální maniak, nadrženec… a to rozhodně jejich vztahu nepřidá. Naopak dá se říct, že tohle a odmítavý postoj k sexu je pro vašeho partnera jak vstupenka do lože jiné ženy, která sex miluje. Ano úplně stačí, když řekne jen tohle,  jen ta slova a trocha snahy v posteli ji v očích muže činí tak přitažlivou.

Pamatujte, že ze sexu musí mít požitek oba

Ovšem na vaši obranu musíme dodat, že v sexu musí mít požitek oba. A jestli se váš partner při milování tolik nesnaží, sází na rychlovky a předehry přeskakuje… ani se vám nedivíme, že po sexu s ním nijak extra neprahnete. Jestli to tak máte, zkuste mu to vysvětlit. Přece něco za něco.

Vy musíte říct, jak byste si to přála. Nebojte se odtajnit svou fantazii a experimentovat. Inspiraci můžete čerpat v erotických filmech, časopisech či v sexshopu. Jsou i případy, kdy žena v dlouhodobém vztahu nezažije orgasmus a nechává to být. V takovém případě se ani partner ženě nemůže divit, že ji sex bez vyvrcholení nic neříká. V tomhle směru se dá leccos podniknout:

  • vyzkoušet tantra masáž,
  • zkusit erotickou masáž u sebe doma,
  • střídat různé polohy,
  • vyzkoušet erotické pomůcky,
  • povzbudit chuť přírodními afrodiziaky…

Hodně pomůže, když si partnerka pohraje sama se sebou, aby zjistila, co jí dělá dobře, pak to může prozradit i partnerovi a navést ho na ta správná místa. Sex je hlavně o souhře a komunikaci.

V žádném případě nejste Popelka, co musí všechno stíhat

A další vaše obrana ženy – v žádném případě nejste Popelka, která musí všechno stíhat. Chudák od popela ušmudlaná holka! Kdyby to byla pohádka pro dospělé, ve své náplni by měla nejen úklid a třídění hrachu, nýbrž i pravidelný sex.

Vy ale Popelka nejste a tohle si musíte uvědomit. Nejen vy, nýbrž i váš partner. Jestli toho máte přes den tolik, že večer padáte únavou, měl by na sebe partner vzít některé vaše povinnosti.

Na pocit, že po vás partner opět šílí, si lehce zvyknete

Když si důležitost sexu ve vztahu uvědomíte, předáte partnerovi některé své povinnosti a sex si začnete užívat, na pocit, že po vás partner opět šílí si lehce zvyknete. Je to opojné! Tímto můžete zažehnat partnerskou krizi a zabouchnout dveře před nosem leckteré (byť potencionální) milence vašeho partnera. Chybějící sex je totiž hlavní příčinou toho, že se partner začne koukat jinde.

Co dělat, aby chuť na sex byla větší?

Svou chuť na sex můžete podpořit různě. Nové erotické spodní prádlo je jedním z mnoha způsobů jak se začít s chutí oddávat erotickým hrátkám. Inspirovat se však můžete i na internetu či rovnou v sexshopu. Neuškodí ani dostatečný odpočinek a relax. Stejně nápomocná bude i vhodně vytvořená atmosféra.

Vaši chuť na sex však může ovlivňovat spousta dalších faktorů. Například antikoncepce a další léky či špatná životospráva.

Věřte, že jakmile budete mít ze sexu požitek, už vám partnerova touha nebude připadat tak zvláštní. Ovšem neberte tento článek ve smyslu, že byste svému partnerovi měla splnit vše, co mu na očích vidíte. Samozřejmě dělejte jen to, co je vám příjemné, co se vám líbí a co není proti vašemu přesvědčení.